Videod

Novritsch 0,49g kuulide raskusest

Meil on poes müügil tuntud YouTube airsofteri Novritschi kuulid. Nende seas ka tema eriti raske 0,49g kaaluga variant. See on üsna suur näitaja, sest konkurentidel on müügil “vaid” 0,48g kaaluga kuulid. Netiavarustes siiski kaheldakse selles 0,49g väites ning kahtlustatakse, et tegemist ka siiski 0,48g kuulidega. On ju tegelikult vaid käputäis tehaseid, kus kõik need kuulid valmivad. Ka siinses foorumis tõstatati sama kahtlus kuulide raskuse üle. Võtsime väljakutse vastu ja käisime Tallinna Tehnikaülikoolis Keemia ja Biotehnoloogia Instituudi laboris asja kontrollimas. Vaata ise järele:

Novritschi meeskond vastas meie päringule, et nemad tellivad tootjalt 0,487g kaaluga oma kuulid. Ehk juba on asjasse väike “turunduslik ümardamine” sisse kirjutatud. Ning samuti ütlesid nad, et kui mõni kuul on näiteks 0,482g kaaluga, siis see vaid ca 1% erinevus ja ega kõiki kuule nii perfektselt paika ei saagi. Ilmselt on see tõsi, kuid meie katse järgi on kuulide kaal pigem 0,480g (10 kuuli keskmise tulemus) ning kahtluse alla võib seada, kas ikka tasub neid kuule 0,49g sildi all välja pakkuda.

Siiski, tõsi, ei ole me teinud laiaulatuslikku kuulide kaalu testi ning võimalik, et ka 0,48g kuulid on tegelikult a la 0,471g kaaluga ning “turunduslikult üles haibitud”. Meeles tasub muidugi ka pidada, et kuulide puhul on palju rohkem näitajaid, kui nende täpne kaal, mis määravad nende kvaliteedi. Näiteks pinna poleeritus, kaalujaotus ja üleüldiselt kui stabiilselt need lasevad ehk kas iga järgnev lask on samaväärne eelmisega. Veel vaid õige vähe aega tagasi võisime sellise kaaluga valgetest kuulidest vaid und näha, selles osas ehk nurisemiseks põhjust pole ja võime tootjatele nende väikesed “ümardamised” andestada.

One thought on “Novritsch 0,49g kuulide raskusest

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga