Videod

Primuse matkatooted

Vaatame oma värskes videos lähemalt erinevaid Primuse tooteid: Primuse LiTech potti, ExpressStove pliiti ning TrailBreak 0,35l vaakumtassi.

Kompatkne ent robustne komplekt

Primus pakub üsna laia valikut erinevaid tooteid. Oma poe tootevaliku komplekteerimisel oleme silmas pidanud eelkõige hinna-kvaliteedi suhet, kompaktsust ning vastupidavust. Sobivaid variante on ilmselt veel, kuid vaieldamatult on airsofteri ja kaitseliitlase üks lemmikuid LiTechi 1-liitrine pott, kuhu sisse mahub kenasti ära nii 100 g kui ka 230 g gaasiballoon ning sellele lisaks ka ExpressStove väike pliit. Heaks abimeheks on kindlasti metsas ka termos ning üsna levinud on pisikese kindlalt sulguva tassi kasutamine. Näiteks TrailBreaki 0,35 l vaakumtass või veidi soodsam Commuter-seeria 0,4 l tass.

Loomulikult on meie valikus mitmeid erinevaid alternatiive, meie matkavarustuse valiku leiad siit.

Matkapliidid

Primuse valikus on üsna erinevad pliidid. Sealhulgas suuremaid süsteeme ning ka selliseid, mis töötavad pea ükskõik millise põleva gaasi või vedeliku pealt. Siiski on need tihti kas üsna suured ning rasked ja/või kallid. Meie tootevalikust leiad hetkel kaks lihtsat ja populaarset pliidi mudelit: ExpressStove Piezo ja Mimer Stove.

ExpressStove mudeli suureks eeliseks on selle väga väike suurus ja kaal: kokkupanduna mahub see lausa koos 230 g gaasiballooniga LiTechi poti sisse. Oma kompaktsusest hoolimata on see pliit üsna vastupidav ning sobib kasutamiseks väga mitmesuguste pottide ja pannidega. Piezo süüde on kindlasti mugav abimees, kuid kahjuks ei toimi see alati veatult ning kindlam oleks tulemasinat või tulepulka kaasas kanda (kulub metsas nagunii marjaks ära).

Kui kompaktsus ja kaal ei ole niivõrd määrava tähtsusega, siis kalale ja (auto)matkale kaasa sobib hästi Mimer Stove. See on suurem, stabiilsem ning kannab mugavamalt ka pisut suuremaid potte-panne. Lisaks toimivad poti tugijalad ka tuulekaitsena.

Gaasid

Loomulikult kuulub ühe matkapliidi juurde ka gaas. Primuse punane Power Gas on ju suisa legendaarne. See on universaalne gaas, mis sobib ühtviisi kasutamiseks nii külma kui sooja ilmaga.  Matkapliidiga koos kasutamiseks on kindlasti mõistlik võtta 230 g balloon ning miks mitte üks 100 g balloon tagavaraks.

Samas – mis sobib kõige jaoks, ei pruugi olla igas olukorras siiski parim. Kuigi universaalne gaas töötab erinevates oludes, siis väga külma või sooja ilmaga ei ole see lihtsalt niivõrd efektiivne, põleb kehvemini ja kulub kiiremini. Sellepärast on Primusel pakkuda ka talvine gaas ning loomulikult ka suvine gaas.

Talvise gaasi sees on Vapour Mesh tehnoloogia, mis aitab gaasil külma ilmaga kiiremini eralduda, muutes selle efektiivsemaks. Kui ilm on soe, siis on universaalne gaas pliitide jaoks liiga võimas ja seega pole nii efektiivne. Suvine gaas on teise seguga ning sobib sooja ilmaga pliitidele paremini.

Termosed

Primusel on lai valik erinevaid termoseid. Meie lemmikud on kindlasti TrailBreak 0,35 l termostass ning Commuter 0,4 l termostass. Valik on lai ning igaüks leiab endale meelepärase.

TrailBreak seeria on parim, mis Primusel pakkuda. Termosed on valmistatud metallist, kindlalt suletavad ning tänud vaakumtehnoloogiale püsivad joogid kuumad (või külmad) väga kaua. Meie valikust leiad lisaks 0,35 l tassile ka 0,75 l ja 1 l termose – neil on lisaks ka eraldi kork, mida saab kasutada tassina.

TrailBreaki seerias pakub Primus veel lisaks joogitermostele ka toidutermoseid. Meie tootevalikust leiad 0,55 l variandi, mis aitab hoida toidu soojana ning tänu suurele kaanele on toidu otse termosest söömine igati mugav.

Veidi soodsama lahendusena pakub Primus ka vaakumtehnoloogiaga Commuter seeria 0,3 l ning 0,4 l tassi ja meie valikust leiad ka 0,5 l, 0,75 l ning 1 l vaakumpudeli.

Potid, söögiriistad ja muud tarbed

Loomulikult on vaja söögi ja joogi valmistamiseks potti. Meie poest leiad LiTech 1-liitrise poti. Sellega saad keeta piisava koguse vett 1-2 inimese jaoks. Pott ise on vastupidav ning tuleb koos mugava kotiga, kuhu ka muu vajalik sisse pista.

Primus pakub ka erinevaid söögiriistu, mida loodusesse kaasa võtta oma toidu nautimiseks. Üheks favoriidiks on kindlasti universaalne kokkumurtav lusikas-kahvel. Saadaval on ka TrailSpork universaalne söögiriist ning kui ruumi enam, siis miks mitte võtta ligi TrailCutlery komplekt.

Varustuse hulgas võiks kindlasti olemas olla ka tulepulk, mille abil iga ilmaga on võtta kindel abimees tule süütamiseks.

Miks Primus?

Mis puutub looduses toidu valmistamisesse ning selle kodust sinna kaasa võtmisesse, siis Primus on üks tuntumaid kaubamärke maailmas. Kindel Skandinaavia disain pakub kvaliteeti, millelele naljalt vastast ei leidu. Juba pikki aastaid on looduses liikujad valinud Primuse ning kuna ka meie usume nende toodetesse, pakume suure kindlustundega just nende tooteid ja kasutame neid ka ise.

 

 

2 thoughts on “Primuse matkatooted

  1. Jameskes ütleb:

    Thanks pertaining to supplying like terrific articles.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga